Levitra účinná látka

Levitra originál je přípravek, který pomáhá mužům léčit erektilní dysfunkci (neschopnost dosáhnout a udržet erekci). Ztopoření pohlavního údu je složitý mechanismus, který je založen na relaxaci kavernózní svaloviny topořivých tělísek penisu (corpus cavernosum).

Ve chvílích sexuální stimulaci z kavernózních tělísek se uvolňuje oxid dusnatý, který aktivuje enzym guanylátcyklázu. V důsledku toho stoupá hladina cyklického guanosinmonofosfátu (cGMP). To vede k relaxaci hladkého svalstva v corpus cavernosum a umožní dostatečný přísun krve do údu, což je základem pevné erekce.

Levitra originál obnovuje porušenou erektilní funkci a zajišťuje přirozenou reakci na sexuální podněty. Složení tohoto přípravku na posílení erekce obsahuje účinnou látku vardenafil vyvinutou vědci společnosti Bayer AG. Vardenafil ke silný inhibitor fosfodiesterázy (PDE).

Vardenafil

Účinná látka medikamentu Levitra originál – vardenafil byl objeven na začátku roku 2003. Po devíti měsicích výzkumu a klinických studiích vardenafil byl schválen pro léčbu erektilní dysfunkce a povolen k prodeji v 39 zemích po celém světě, včetně ČR a Slovenska.
Levitra originál s účinnou látkou vardenafil je zcela bezpečný a efektivní pro široké spektrum pacientů s poruchami erekce, pokud dodržují bezpečnostní pravidla:
1. Kombinace nitrátů nebo léků schopných uvolňovat NO a vardenafilu je přísně kontraindikována.
2. Vardenafil není vhodný pro pacienty s kardiovaskulárními chorobami, onemocněním jater, nízkým krevním tlakem, degenerativním očním onemocněním
3. Před užitím léku obsahující vardenafil se naléhavě doporučuje se poradit se svým lékařem.
Vardenafil, účinná látka Levitra originál, podává se perorálně. Rychle se vstřebává v gastrointestinálním traktu. Nástup účinnosti ve většině případů je do 20 minut, pokud přípravek byl užít nalačno. Pokud se Levitra vezme po jídle na plný žaludek, začne působit za hodinu. V 50% případů vardenafil začíná fungovat za půl hodiny, účinek trvá 8 až 12 hodin. Záleží to ovšem na dávce, době jídla a individuálních vlastnostech těla. Levitra originál je k dispozici v potahovaných tabletách obsahující 5, 10 a 20 mg vardenafilu. Doporučená zahajovací dávka by měla být 10 mg 30 až 50 minut před sexuální aktivitou.

Vardenafil studie

Studie s vardenafilem ukázaly, že je 10krát silnější než sildenafil citrát (účinná látka léku Viagra). Většina pacientů s různým stupněm erektilní dysfunkcí, kteří zúčastnili klinických studií, měli úspěšný pohlavní styk již po prvním nebo druhém podání vardenafilu. Studie přinesla i další pozoruhodný výsledek: vardenafil projevil účinnost i u mužů, kteří předtím byli neúspěšně léčení sildenafilem, i u nemocných cukrovkou.
Vědecký tým, vedený prof. dr. Brockem, zkoušel léčbu vardenafilem u pacientů s velmi těžkou formou erektilní dysfunkce zapříčiněnou poškozením mikroskopického cévního a nervového zásobení penisu po pánevních operacích. Po třech měsicích podávání vardenafilu asi 71% pacientů uvádělo zlepšení erekce.
Účinná látka Levitry originál se vyznačuje rychlostí nástupu účinků. V nedávných studiích Evropské společnosti pro sexuální medicínu prof. Montorsi bylo zveřejněno, že k nástupu plného účinku vardenafilu dochází už po 10 minutách po podání, ačkoli v souladu s příbalovou informací maximální plazmatické koncentrace je dosaženo za 30 až 120 minut.
Závěrem lze konstatovat, že Levitra originál s účinnou látkou vardenafil je přední lék na erektilní dysfunkci. Přípravek Levitra nejen dokázal úspěšně konkurovat Viagře, ale i v některých aspektech svého konkurenta předčil.